Aveți ocazia să participați la un festival de artă și creație intitulat „Copilăria – paradisul inocenței” ce va fi susținut de elevii Școlii Gimnaziale Adventiste pe data de 10.06.2017 în Templul Advent Matca.

Scopul proiectului este atât de a elogia cea mai frumoasă perioadă a vieții – copilăria – numită pe bună dreptate „vârsta de aur”, dar și de a valorifica abilitățile artistic – creative ale elevilor de toate vârstele.

În cadrul acestui eveniment veți aprecia micile talente precum: soliști, pianiști, violoniști, poeți, scriitori, cugetători, meșteri, pictori, etc.

Prima parte a programului va avea loc între orele 1100 și 1200, având ca participanți activi pe copiii de la nivelul preșcolar și primar.

Partea a doua a programului va avea loc între orele 1800 și 1900, în mod direct fiind implicați elevii de la nivelul gimnazial.

Ambele părți ale programului vor putea fi văzute și în direct pe site-ul bisericii: http://www.adventistmatca1.ro

Vă așteptăm cu drag!